Hetty en Jaap Vrijland zijn in 2004 in de ban van het glas geraakt. Ze hebben verschillende opleidingen gevolgd op het gebied van glasbewerking , glas-in-lood en brandschilderen. Hierna hebben ze zich vooral bekwaamd in de fusing- en castingtechniek. Deze vorm van glasbewerking spreekt hen het meest aan, omdat ze daar hun gevoel het best in kwijt kunnen.

Ze maken objecten, voor binnen en buiten, en sieraden van glas. De sokkel of omlijsting is gemaakt van RVS, (Corten)staal, natuursteen of zilver. Omdat Jaap deze ook zelf maakt ontstaat er een mooie combinatie met het glas.
Ook experimenteren ze graag met andere materialen in het glas, zodat er kleine verrassingen ontstaan.

Jaap werkt meestal abstract en mag ook graag beeldhouwen.
Hetty schildert ook graag en werkt meestal figuratief. Zij heeft mens en natuur als inspiratiebron.
Samen vinden ze het fijn om andere mensen mee te laten genieten van de schoonheid als het licht op of door het glas speelt.

Hetty en Jaap Vrijland

exposeert tijdens de kunstroute bij In den Ossewaerd, locatienummer 6.

jaaphetty.1@gmail.com